BİZİM İSTATİSTİKLERİMİZ

4789

Ürün Satışımız

1284

Teknik Desteğimiz

257

Ürün Danışmanlığımız

193

Müşterimiz


SİZLERE SUNDUĞUMUZ
HİZMETLERİMİZ

YERİNDE DESTEK HİZMETİ

Yerinde Bilgisayar Teknik Servis Hizmeti İle, Tüm IT Sorunlarınıza Kalıcı, Hızlı ve Ekonomik Çözümler Üretilmesi İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.

PERİYODİK BAKIM
HİZMETİ

Periyodik Bakım Anlaşması bilgisayar, laptop, sunucu ve çevre birimlerinin sayısı ve durumu, kullanılan işletim sistemlerinin tipi, şirket alan büyüklüğüne göre değişmektedir.

7 GÜN 24 SAAT
ACİL DESTEK

Kurumsal Müşterimize 7/24 Kesintisiz Çözüm Üretiyoruz. 7/24 Hizmet Almak İçin Bizimle İletişime Geçiniz

UZAKTAN YARDIM
HİZMETİ

Uzak Masaüstü Destek Hizmeti İle Bilgisayarınıza Ve Mobil Cihazınıza Bağlanarak En Kritik Zamanda, Yazılımsal Sorunlara Hızlı Çözümler Üretiyoruz

Awesome Image

DELL EV VE KURUMSAL İÇİN
ÇÖZÜMLERİ...

PC (MASAÜSTÜ BİLGİSAYAR) / İŞ İSTASYONU (WORKSTATİON) / THİNCLİENT

OptiPlex, Precision, XPS, Inspiron, Vostro, Wyse

NOTEBOOK (DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR) / 2İN1 CİHAZLAR / TABLET

Latitude, Vostro, Precision, XPS, Inspiron, Venue, Alienware

SERVER (SUNUCU) / SAN STORAGE
(AĞ DEPOLAMA ALANI)

PowerEdge, PowerVault, Dell Storage, Dell EMC

Awesome Image Awesome Image Awesome Image Awesome Image

DELL TEKNİK DESTEK
KOCAELİ

Sistemin bir hata oluşturması durumunda, telefonla sorun giderme işlemi tamamlandıktan sonra Dell müşterinin bulunduğu yere bir servis teknisyeni yönlendirebilir.

Hizmetlerimizin Genel Bakışı:

 • Dell Sunucu / Storage / Notebook ve Bilgisayar Tamiri
 • Dell Sunucu / Storage / Notebook Upgrade (RAM / Harddisk vb.)
 • Dell Yedek Parça Satışı

MÜŞTERİ YORUMLARI


Yüksek Performanslı
Oyun Deneyimi İçin
Dell / Alienware!

Her yerde destansı zaferler yaşayın ve bilgisayarda en yoğun oyun deneyimini yaşayın. Üstün bileşenler tarafından desteklenen çok güçlü masaüstü bilgisayarlar arasından seçim yapın. Mevcut olduğunda Windows 10 Yükseltmesi için Uygun

X51

ALİENWARE X51 MASAÜSTÜ OYUN BİLGİSAYARI

Detaylar için Tıklayın
AREA-51M

ALİENWARE AREA-51M DİZÜSTÜ OYUN BİLGİSAYARI

Detaylar için Tıklayın

Sıkça Sorulan Sorular (S.S.S.)

Servis Tag Nedir ve Nerede Bulunur ?

Dell marka tüm cihazların seri numarasına yani fabrikadan üreticinin her bir cihaz için verdiği takip numarasıdır. Service Tag yani seri numarası o cihazın üretici firma, müşteri, garanti servisi vb. yerlerde takibini kolaylaştımak için verilen harf ve numaralardan oluşur. Bu numara sadece 1 cihaz'a aittir.

Bu servis etiketi Dell markasında standart 7 karakter hart ve sayılar içermektedir. Örnek olarak resimde görüldüğü gibidir.

Dell ServiceTag


Servis etiketi yani cihazın seri numarasının yazdığı etiket notebooklarda cihazın alt kısmında. Kasalarda kasanın üst ön kısmı yada yan kapağında. Serverlarda ön panelde yada arka kısımda çekmeli etiket şeklinde.

Monitörlerde arka tarafda monitör bağlantı kablolarının olduğu kısımda. Yazıcılarda arka kablo bağlantıları kısmında rahatlıkla görünecek şekilde fabrikada yapıştırılmaktadır.

Servis etiketini göremediğiniz yada etiketdeki karakterler silindiyse bu cihazın seri numarasını öğrenemeyeceğimiz anlamına gelmez. Servis tag numarasını çeşitli yollardan öğrenebiliri.

Bunlardan ilki etiketi bulduk fakat seri numarası alanı deforme olmuş ve okunamıyorsa bu etikette Express Service Code denen 11 karakterli sadece sayıdan oluşan numarada seri numarasının eş anlamlısı diyebiliriz.

İkinci öğrenme yöntemiyse cihazınız açılıyorsa F2 tuşuna basarak bios ekranından General, Main, System İnfo vb. sekmelerde Service Tag diye yazan alanda rahatlıkla görebilirsiniz.

Üçüncü öğrenme yöntemiyse gene cihazınız açılıyorsa F12 tuşuna basınız. Açılan boot menüsünden yön tuşları ile Diagnostics seçeneğiniz üzerine gereker enter tuşuna Seçiniz.

Test ekranın en üst alanında Service Tag diye yazdığını rahatça görebilirsiniz.

Son seçenek olarakta yukarıdakilerin hiç biri işinize yaramadı. Yani cihazınız hiç açılmıyor. Etiketde yok yada tüm bilgiler silinmiş. Bu durumda bireysel kullanıcının bu bilgilere ulaşması biraz zor olacaktır.

Ana hiç öğrenemeyeceğiniz anlamınada gelmemektedir. Cihaz üretilirken her parçasının üzerine gene takip maksadıyla yapıştırılmış olan parça kodu etiketi bulunmaktadır. Bu etiket 20 karakter harf ve sayılardan oluşmaktadır.

Cihaza takılan her parçanın numarası fabrikada alınarak sisteme işlenmektedir. Yani üretilen her cihazın içindeki parçaların numarası bilinmektedir.

Peki ya bireysel bir kullanıcı bu parça numarasıyla kendi cihazının servis tag bilgisine nasıl erişebilir. Bunun tek yolu vardır. Ve buda cihazının içindeki parçalardan 3 tanesinin bilgisini Dell Türkiye çağrı merkesi numarasını arayarak durumu izah ederek ancak öğrenebilir.

Dell SupportAssist Uygulamasını Nasıl Açılır?

SupportAssist, bilgisayarınızla birlikte önceden yüklenmiş olarak gelen bir Dell uygulamasıdır. Güncellemeler ve proaktif çözümleme özellikleri kullanarak sorunların tespit edilmesi ve önlenmesine yardımcı olur. Uygulamayı açtığınızda ürün modeliniz görüntülenir.

SupportAssist'i kullanarak ürün modelinizi bulma


 1. Windows 10 Arama Kutusuna SupportAssist yazın.
 2. Uygulamayı açmak için arama sonuçlarından SupportAssist öğesini seçin. Arama sonuçlarında SupportAssist bulunmuyorsa uygulama bilgisayarınızda yüklü değil demektir. SupportAssist'i indirme ve yükleme ile ilgili daha fazla bilgi almak için PC'ler ve tabletler için SupportAssist sayfasına bakın.
 3. Ürün modeliniz uygulamanın ana ekranında görüntülenir.

Windows 8 (8.1)


 1. Ekranın sağ kenarından sola doğru kaydırın veya imleci Düğmeler Çubuğu görüntülenene kadar ekranın sağ üst köşesine doğru hareket ettirin.
 2. Arama seçeneğini belirleyin.
 3. Arama Kutusuna SupportAssist yazın.
 4. Uygulamayı açmak için arama sonuçlarından SupportAssist öğesine dokunun veya tıklayın. Arama sonuçlarında SupportAssist bulunmuyorsa uygulama bilgisayarınızda yüklü değil demektir. SupportAssist'i indirme ve yükleme ile ilgili daha fazla bilgi almak için PC'ler ve tabletler için SupportAssist sayfasına bakın.
 5. Ürün modeliniz uygulamanın ana ekranında görüntülenir.

Windows 7


 1. Başlat düğmesine tıklayın ve ardından arama kutusuna SupportAssist yazın.
 2. Arama sonuçları listesinde Programların altında SupportAssist öğesini açmak için üzerine tıklayın. Arama sonuçlarında SupportAssist bulunmuyorsa uygulama bilgisayarınızda yüklü değil demektir. SupportAssist'i indirme ve yükleme ile ilgili daha fazla bilgi almak için PC'ler ve tabletler için SupportAssist sayfasına bakın.
 3. Ürün modeliniz uygulamanın ana ekranında görüntülenir.

Dell Diagnostics Test / Self Test Nasıl Calıştırılır?

Dell diagnostics test isminden de anlaşıldığı üzere cihazın donanım tanımala test' dir. Bu test sayesinden cihazınızın içinde var olan donanım parçalarının tüm yüzeysel ve geniş sağlamlık testleri yapılmaktadır.

Diagnostics yerine bazı yerlerde ePSA' da denmektedir. ePSA açılım olarak Gelişmiş Önyükleme Öncesi Sistem Değerlendirme anlamına gelmektedir.

Cihazınızda bir sorun olduğunu düşünüyorsanız bunu test etmek yada sorun olup, olmadığını ve sorun varsa hangi parçada olduğunu öğrenmek bu test sayesinden çok basit hale gelmektedir.

Bu Diagnostics test'i başlatmak için cihazınız ilk açılışta F12 tuşuna boot menüsü gelene bakar basıp çekmelisiniz. Boot menüsü geldiğinden listede yön tuşları ile aşağı kısımlarda yazan Diagnostics yazısının üzerine geliniz ve enter tuşu ile Diagnostics seçeneğine giriniz. Diagnostics tools ilk açıldığında önce lcd panel test'i yapkatadır. ekranda reskler sırası ile geçiş yapmakta ve test sonunda size ekranda dışarıdan bakıldığında bir sorun var mı yok mu diye uyarı vermekte ekranda gözle görülen bir sorun yoksa Yes seçeneğini seçmek için klavyeden Y tuşuna basarak diğer donanım testlerine geçiş sağlaya bilirsiniz.

ePSA ara yüzü modelden modele farklılık göstermektedir. Genelde sol kısımda cihazınızın tüm donanımların içeren bir donanım senbol' ü bulunmaktadır. Test sırasında sol kısımdaki senbolü olan donanımları tek tek sağlamlık sınaması yapılmaktadır. Sorun yoksa bir alt kısımdaki donanımı sınamaya başlamakta. Eğer sınadığı donanımsa bir sorun olduğunu algılaması durumunda ekrana bir uyarı gelmektedir. Bu uyarıda arızalı olan donanımın bilgisi, bu donanımın bir errror kodu ve validation kodu ekranda görebilirsiniz.

Her donanımın hata kodu farklıdır. Genelde cihazlarda en sık alınan hatalar Harddisk yada Memory' dir. ( hdd error kodları 2000-0142 yada 2000-0151, memory error kodu: 2000-0122 vb. )

Bu test gerçekten çoğu donanımı tam anlamıyla sorun varsa bulmakta ve hata mesajı vermektedir. Fakat bazı durumlarda Dell diagnostics test hata bulamayabilir. Genellikle ekran kartı sorunlarında bu test sonuç vermemektedir.

Cihazınızın donanım testni daha sağlıklı olmasını için ilk olarak diagnostics test yapıldıktan sonra dell' in windows altında ekran kartını daha sağlıklı test etmek maksatlı Dell Support Assistant Tools' unu kurarak daha net sonuçlar elde edebilirsiniz.

Dell Ürününüz İçin Garanti Durumunu ve Donanım Bilgileri Nasıl Öğrenebilirim?

Garanti durumu -Dell ürününüz garanti kapsamında ele alınır, servis etiketinizi girerek garanti durumunu ve garanti sona erme tarihini kontrol edin veya otomatik araçımızın sizin Için servis etiketini algılayacağına izin verin.