Kurumsal Network & Güvenlik Çözümleri

Nivando - Hizmetleri

Cisco Kocaeli

Kurumsal Ağ Çözümleri


Bütünü oluşturan unsurlardan birisi hasta ise tüm sistem rahatsız olacak ve yaşamsal kalitesi düşecektir. Kalitesiz yaşam aktiviteye ve performansa olumsuz yansıyacağı için beklenen verim alınamayacaktır.

Bilişim teknolojilerinin en önemli unsuru kurumsal omurganın doğru kurularak, sağlıklı iletişimi en uç noktaya kadar performansı düşürmeden iletmektir. En küçük işletmeden en üst düzeye kadar network altyapısı aynı mantıkla çalışır. Arasındaki fark, kullanılan aktif cihazlar ve aktivasyon farklıdır.

 • CAT-5, CAT-6 , CAT-7 Network Kablolama Hizmetleri
 • Network Prizleri Montaj ve Test Hizmetleri
 • Kabinet Montaj ve Temin Hizmetleri
 • Patch Panel, Switch Montaj ve Test Hizmetleri
 • Fiber-Optic Kablolama ve Noktadan Noktaya Erişim Hizmetleri
 • Kablosuz Ağ Kurulum ve Mesafe Arttırma Çözümleri
 • Kanal Çekme ve Yapılandırma Hizmetleri
 • Test ve Etiketleme Çalışmaları
 • Netwok Donanımları Güvenliği
 • Switch, Access Point ve Router Yapılandırması
 • Firewall Cihazları
 • Network Security Configuration
 • Noktadan Noktaya Çözümler
 • 802.1x İle Daha Güvenli Sistemler
 • Network Trafik Analizi ve Canlı İzleme


 • Kablosuz Erişim Çözümleri


  Kablosuz ağları vazgeçilmez kılan unsurların başında elbette kablo altyapısı maliyetlerini düşürmesi gelmektedir. Bunun dışında iş süreçlerini hızlandırması ve üretkenliği arttırması da zaman açısından yararlarını göstermektedir. Misafirlerin ve ziyaretçilerin kolay ve izole erişim sağlayabilmesi de bu yeni teknolojiyi kullanan kurumların prestijlerine artı puan katmaktadır. Özellikle diz üstü bilgisayar kullanımının artması ve kablosuz ağların sadece bilgisayarları değil, PDA, telefon ve hatta RFID künyelerinin bile iletişim sağlayabilmesi sayesinde kablosuz ağlar da kurumlar için vazgeçilmez hale gelmeye başlamıştır.

  Çalışanlara hareket etme özgürlüğü sağlaması dışında kampus uygulamalarında WAN ya da pahalı kablo alt yapısı çözümlerine ihtiyaç duymadan gerek bina dışı kullanım ve gerekse binalar arası iletişim için de kablosuz ağlar kullanmak maliyet açısından yükü hafiflettiği gibi esneklik sağlayarak verimliliği arttıran bir çözüm olmaktadır.

  Kablosuz ağ oluşturmak için en kritik adım olan keşif aşamasından başlayarak projelendirme, kurulum, yönetim ve bakım konularında müşterilerimize çözümler sunuyoruz.

  Güvenlik Danışmanlığı Hizmetleri


  Bu hizmetimiz, kurumların güvenlik risklerinin saptanması, prosedürlerinin belirlenmesi ve uygulanması aşamasında, kurumla işbirliği içerisinde çalışmasını içeriyor. İhtiyaç duyulan güvenlik altyapısını saptıyor ve anahtar teslim kurulum hizmeti sunuyoruz. Güvenlik Denetim Hizmetleri-Rizikometre Kurumun bilişim sistemine yönelik içeriden veya dışarıdan gelebilecek tehditleri belirlemek amacıyla, kamuya açık bilgilerden faydalanarak tüm sistemleri tarıyor ve açıklarını saptıyoruz. Müşterilerimiz bu hizmeti periyodik olarak alarak; bilgi sistemlerindeki güvenlik düzeyini günümüz standartlarıyla karşılaştırılabiliyorlar.

  Güvenlik Duvarı (Firewall) Yönetimi


  Firewall Yönetimi, Kurumların iç kaynak yatırımı yapmadan yüksek kalitede güvenlik hizmetinden yararlanabilecekleri esnek ve kazançlı bir uzaktan yönetim servisidir. Bu hizmet kapsamında; merkezi olarak kurulan ve yönetilen firewall (güvenlik duvarı) ile internet bağlantısının network erişimi seviyesinde güvenliğini sağlıyor; bilgilerin gizliliği ve bütünlüğünü koruyoruz.

  Atak Tespit / Önleme (Anti-Hacking)


  Internet üzerinden gelen saldırılar, trafiğin izin verilen kısımlarında da saklanabilir. Atak Önleme Sistemimizi, FTP, e-posta gibi tümden kesilmesi istenmeyen sistemlerdeki zararlı unsurları saptamak ve engellemek için kullanıyoruz. İsteğe bağlı olarak; tüm iletişim ağını ya da sadece kritik önleme sahip sunucuları, internetten gelebilecek tüm saldırılara ve yetkisiz erişimlere karşı koruyabiliyoruz.

  Web Erişim Denetimi


  Bu hizmetimizden yaralanan kurumlara, içeriklerine göre sınıflandırılmış web sayfalarından, şirket politikaları ve çalışma ortamına uygun olmayan sayfalara erişimi engelleme olanağı tanıyoruz. Bu hizmet çerçevesinde, saat sınırlaması da getirilebiliyor. Örneğin; mesai saatleri içinde sohbet sayfalarına erişim kısıtlanırken, mesai saatleri dışında bu sınırlama kaldırılabiliyor. Böylece kurumlar, internet erişimi için kullandıkları bant genişliklerini çok daha verimli bir şekilde kullanabiliyorlar.

  Anti-Virus / Anti-Spam


  Anti-Virüs / Anti-Spam Hizmeti, internetten kurumunuza gelen e-postaları Virüslerden, Trojanlardan, Wormlardan ve Spamlerden korumak için sunduğumuz bir hizmettir. Yalnızca temiz e-postalar kurumunuza ulaştırılırken, tüm zararlı e-postalar internet girişinde engellenir. Bu sayede güvenli e-posta haberleşmesi sağlanır ve gereksiz hat kullanımı, gereksiz disk kullanımı ortadan kalkar.

  Esnek Anti-Virüs / Anti-Spam politikalarımızdan kurumunuza uygun olanı seçerek istediğiniz seviyede Spam korumasına kovuşabilirsiniz. Webden yayınladığımız raporlarla Anti-Virüs / Anti-Spam koruması tarafından engellenen tüm e-postalar hakkında bilgi alabilir gerekirse karantinadaki e-postalarınızın size iletilmesini talep edebilirsiniz. Talep edilen posta kutuları için günlük spam raporu özet e-postaları gönderilebilir. Spam raporunu alan kullanıcılar, bir düğmeye tıklayarak karantinadaki e-postalarını anında alabilir. Hizmeti başlatmak için Efesnet tarafında tanımlar yapıldıktan sonra yapmanız gereken tek şey, alan adınıza ait MX (mail exchanger) kaydının Efesnet Anti-Virüs / Anti-Spam sunucularına yönlendirilmesidir.

  Güvenli Uzaktan Erişim (VPN)


  Kurumların internete bağlı ve Firewall(güvenlik duvarı) tarafından korunan sunuculara uzaktan erişen kullanıcıları için Güvenli Uzaktan Erişim Hizmeti veriyoruz. Kullanıcılar, var olan dial-up veya kiralık hat erişimleri ile internet üzerinden VPNSonlandırıcı (Concentrator) isimli cihaza IPSec tüneli kurarak ve mevcut internet bağlantılarını kullanarak güvenli IP bağlantısından yararlanıyorlar.

  URL Filtreleme


  URL Filtreleme, iletişim ağından geçen https trafiğinin, müşteri ihtiyaçları doğrultusunda belirlenen kriterlere göre gözlemlenmesi ve kısıtlanması hizmetidir. Bu hizmet çerçevesinde; içeriklerine göre kategorize edilmiş web sayfalarından, müşterinin şirket politikalarına ve çalışma ortamına uygun olmadığını düşündüğü kategorilerdeki sayfalarla erişim engellenmektedir.

  Dijital Sertifika


  Elektronik ortamdaki belgelerin paylaşımında, e-postaların iletiminde ve e-ticarette yüksek güvenlik sağlamak amacıyla Dijital Sertifika Hizmetini veriyoruz. Bu hizmetle edinilen sertifikalar aşağıdaki işlemler için kolaylıkla kullanılabilmektedir.

  Hizmetimizin Artıları


 • Güvenli e-posta
 • Güvenli VPN
 • Dijital Kimlik
 • Disk/Dizin/Dosya vb. Şifreleme ve imzalama
 • Bayi erişimleri, Domain login, Single sing –on (SSO)