Sanallaştırma Çözümleri

Nivando - Hizmetleri

Vmware Kocaeli

Onlarca fiziksel sunucu kullanmak yerine, aynı sistemleri yüksek kapasiteli bir veya birkaç sunucu üzerine sanal olarak taşımak; enerji, kablolama, soğutma ve sunucuların kapladığı alandan büyük ölçüde tasarruf ve mobilite sağlar.


Sanallaştırma teknolojilerinde uzman ekibimiz sayesinde kurumların özel ihtiyaçlarına uygun modellemeler ve uygulamalar sunuyoruz. Masaüstü ve Sunucu Sanallaştırma yöntemiyle müşterilerimize maliyet kazancı, verimlilik artışı ve iş sürekliliği sağlıyoruz. İş ortaklarımız Microsoft ve Vmware ile yaptığımız projelerde, farklı sektörlerden birçok müşteriye sanal sunucu ve istemci konuşlandırmış bulunuyoruz.

Neden Sanallaştırma?

Sanallaştırma şirketiniz için neden gerekli?

IT altyapınızı sanallaştırarak hem IT masraflarınızı düşürebilir, hem de mevcut varlıklarınızın verimliliğini, kullanışlılığını ve esnekliğini artırabilirsiniz. Dünya çapında her büyüklükte firma, VMware sanallaştırmadan faydalanmaktadır. Fortune 100 listesinin tamamı dâhil olmak üzere binlerce kuruluş, VMware sanallaştırma çözümlerini kullanmaktadır. IT altyapınızın %100’ünü sanallaştırmanın kuruluşunuza sağlayacağı faydalara bir göz atın.

Bakım, onarım ve güncelleme süreleri kısalır, yüksek erişilebilirlikli çözümlere ulaşmak kolaylaşır, olası bir afet veya arıza durumunda, kesinti süreleri saniyeler mertebesine iner.

Sanal mimariler, yedekleme (backup) ve yedekten geri dönme (restore) işlemleri de kolaylaşır.

Şirketinizin fiziksel sunucu ve ağ sistemlerini analiz eden Nivando, hangi uygulama ve sistemlerin ne şekilde sanallaştırılacağını tespit ediyor ve taşıma (migration) politikalarını oluşturuyor. Taşıma işlemlerini, belirlenen zamanlarda yeni sunucular (host) üzerine yapıyor, ihtiyaçlarınıza uygun farklı ürün çözümleri sunuyor, kullanacağınız ürünlerin iş sürekliliği kapsamında mimarisini oluşturuyor.

Çok sayıda fiziksel sunucu üzerinde uygulama çalıştırıyorsanız, Nivando’nun yetkin ve deneyimli ekibinin sunacağı sanallaştırma hizmetleriyle, şirketinize özgü bir çözüme sahip olabilirsiniz. Sanallaştırma sonrasında, alternatif lokasyon hizmetlerinden de yararlanabilirsiniz. Sunucu ve veri yedekleme, yedekten dönme (restore) ve felaket kurtarma gibi iş sürekliliği hizmetlerimizin yanı sıra, teknolojik danışmanlık hizmetleri de alabilirsiniz.

Sanallaştırma Yazılımı Kullanmak için En Önemli 5 Neden


1. Mevcut kaynaklarınızı daha etkili kullanın: Yaygın altyapı kaynaklarını bir havuzda toplayın ve meşhur “tek uygulama tek sunucu” efsanesini sunucu güçlendirme sayesinde bir kenara atın.

2. Fiziksel altyapınızı azaltarak ve sunucu başına düşen admin sayınızı geliştirerek veri merkezi masraflarınızı düşürün: Sunucu sayısı ve sunuculara bağlı IT donanımı ne kadar az olursa, taşınmazlarınızın miktarı ile güç ve soğutma gereksinimleride o kadar azalır. Yönetim araçlarınızı iyileştirerek sunucu başına düşen admin sayınızı, dolayısıyla personel ihtiyacınızı azaltabilirsiniz.

3. İşinizin sürekliliğini artırmak için donanımınızın ve uygulamalarınızın erişilebilirliğini yükseltin. Hizmetinizde en ufak bir kesinti olmadan sanal ortamları tümüyle yedekleyin ve taşıyın. Bakım nedeniyle hizmet veremediğiniz günleri unutun, hesapta olmayan arızalardan anında kurtulun.

4. İşletme verimliliği kazanın: Dinamik kaynak yönetimi ve daha hızlı sunucu tedarik hazırlığının yanı sıra gelişmiş masaüstü ve uygulama dağıtımı sayesinde pazardaki değişimlere daha hızlı yanıt verin.

5. Masaüstü yönetimi ve güvenilirliğini artırın: Kullanıcıların yerel veya uzak bağlantıyla, ağ bağlantısının varlığı etkili olmaksızın, herhangi bir standart masaüstü, laptop veya tablet PC vasıtasıyla erişebileceği güvenli masaüstü ortamlarını dağıtın, yönetin ve denetleyin.